★★★★★ 4.2 78 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by prasumaindustrialservices.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Keenso-- DC 24V PLC Regulator FX1N-20MR Industrial Control Board Programmable Logic Controller. As a responsible seller, promise that Money Refund/ New Replacement and within 24h online answer to your any questions. If your have any product issues, please do not hesitate to us. Just feel to order our PLC Programmable Controller. will satisfy you with our professional product and service! Sincere thanks for your browsing and support! Specifications: Model: FX1N-20mr Working Voltage: DC24(V) Wide Power Supply Voltage: 10-28VDC Baud Rate: 9600 Programming Software: for GX-Developer, for GX-work2. Size: Approx. 86 x 73 x 20mm / 3.4 x 2.9 x 0.7inch Weight: 120G Package Included: 1 x PLC Board Note: Please kindly confirm the fitment carefully before ordering to make sure this item is perfectly fit.
UPC 736342227170 736342754997 749249070510 754959862607
Color Black
Voltage 24 Volts
Brand Name Keenso
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 0.13 Kilograms
Part Number Keensozxmygv6t5u
Display Type LCD or LED
Manufacturer Keenso
Item Dimensions L x W x H 3.39"L x 2.87"W x 0.79"H
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
78 ratings | 32 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (61)
4 stars
6% (5)
3 stars
3% (2)
2 stars
2% (2)
1 star
11% (9)